Menu Zamknij

Jak zamówić kontener na gruz?

sześć kontenerów na odpady zielone

Nasza firma zajmuje się wynajmem pojemników na odpady budowlane i poremontowe w Poznaniu i w najbliższej okolicy. Oferujemy wygodne formy zamawiania, profesjonalne doradztwo i kompleksowe usługi. W tym artykule dowiecie się Państwo jak zamówić kontener na gruz. Przed wykonaniem telefonu do naszej firmy, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami i informacjami odnośnie wynajmu pojemników na śmieci.

Od czego zależy opłata za wynajem kontenera na gruz?

Opłata za zamówienie kontenera dzieli się na kilka elementów składowych. Najważniejszą kwestią poza wyborem rozmiaru pojemnika jest dobór odpowiedniego rodzaju odpadów. Ze względu na sposób recyklingu i utylizacji, śmieci dzielimy na trzy główne kategorie:

1. Czysty gruz – do czystego gruzu zaliczamy odpady ceramiczne i betonowe, które nadają się do ponownego wykorzystania jako kruszywo budowlane. Do czystego gruzu nie zaliczamy płyt kartonowo-gipsowych, tynku, silikatu, suporeksu, szlaki, żabinki lub innych białych cegieł, które przypominają gruz, a jednak zaliczają się do odpadów zmieszanych).

2. Mieszane odpady budowlane – są to wszystkie odpady, których nie zaliczamy do gruzu oraz inne materiały budowlane; drewno, tworzywa sztuczne, makulaturę, złom, odpady zielone, styropian, wełnę mineralną, graty, meble, elektrośmieci i inne odpady.

3. Odpady problematyczne – są to odpady droższe w utylizacji niż standardowe. Zaliczamy do nich papę, szkło, trawę syntetyczną, odpady w rolkach, gumę, opony, spaleniznę i otuliny po kablach.

Należy również pamiętać, że nasza firma nie odbiera odpadów niebezpiecznych, eternitu, subitu, odpadów medycznych, organicznych, wyrobów farmaceutycznych, odpadów toksycznych, radioaktywnych, wszelkich przedmiotów zabronionych polskim prawem lub takich do odbioru, których wymagane są specjalistyczne uprawnienia.

sześć kontenerów na odpady zielone

Jak oszacować ilość odpadów do wywozu i wybrać rozmiar kontenera?

Większość z klientów zlecając naszej firmie wywóz odpadów przy wyborze rozmiaru pojemnika sugeruje się ceną. Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo ważne, aby zmieścić się w budżecie remontowym, jednak sugerujemy najpierw oszacować ilość odpadów do wywozu, żeby uniknąć przykrej niespodzianki, czyli na przykład sytuacji, w której zamówimy za mały lub za duży kontener. Jak więc najlepiej oszacować ilość śmieci do utylizacji? Należy zmierzyć (w metrach) objętość odpadów; długość, szerokość i wysokość, a później pomnożyć te liczby przez siebie. Wyjdzie nam liczba metrów sześciennych do wywozu. Z taką wiedzą możemy przedzwonić do naszych konsultantów, którzy dopasują ilość odpadów do rozmiaru kontenera lub możemy zrobić to samodzielnie.

Wzór na objętość prostopadłościanu:

Długość x Szerokość x Wysokość = Objętość [m3]

Na przykład, jeżeli mamy garaż zawalony pod sufit odpadami różnego typu, a wiemy, że sklepienie znajduje się na wysokości 2,5 metra, szerokość wjazdu to 3 metry, a jego głębokość to 5 metrów. Jak pomnożymy przez siebie te 3 wartości to wyjdzie nam 37,5m3 (bo 2,5m x 3m x 5m = 37,5m3). Na tej podstawie możemy oszacować, że potrzebny nam będzie kontener o pojemności 40m3.

Jakie objętości kontenerów posiadamy?

· 1,7m3

· 2,7m3

· 3,7m3

· 4,7m3

· 6m3

· 8m3

· 14m3

· 16m3

· 18m3

· 40m3

żółte kontenery na gruz

Czy świadczycie usługi również poza terenem miasta Poznań?

Tak, nasza firma oferuje dojazd do klienta, który zamówi wywóz gruzu. Poznań to główny obszar naszej działalności, jednak oferujemy transport również do okolicznych miejscowości w całym powiecie poznańskim i w kilku dodatkowych wielkopolskich miastach. Zasięg naszej firmy sięga 30-50km od granic miasta. Obecnie stosujemy podział na strefy:

Strefa Miejska Poznań, Luboń, Przeźmierowo, Baranowo, Plewiska, Chludowo, Biedrusko, Starczanowo, Murowana Goślina, Tuczno, Swarzędz, Kostrzyn, Gądki, Puszczykowo.

Strefa Pierwsza Oborniki, Sławica, Pobiedziska, Jarosławiec, Kórnik, Rogalin, Mosina, Dopiewo, Jankowice, Tarnowo Podgórne.

Strefa Druga Skoki, Pola Lednickie, Nekla, Środa Wielkopolska, Jerzykowo, Pecna, Otusz, Niepruszewo, Grzebienisko, Kaźmierz, Rożnowo.

Strefa Trzecia Rogoźno, Kłecko, Czerniejewo, Czarne Piątkowo, Śrem, Czempiń, Wojnowice, Szamotuły.

Strefa Czwarta Tarnowo, Wągrowiec, Mrowino, Gniezno, Września, Młodzikowo, Nochowo, Opalenica, Duszniki, Ostroróg, Kobylniki, Boruszewo.

Poza Strefami Kościan, Witkowo, Pyzdry, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Wronki

Informacje dodatkowe

Dodatkowe informacje, o których warto pamiętać zamawiając kontener na gruz:

· małe kontenery od 1,7m3 do 4,7m3 stawiamy na okres 3 dni, a duże od 6m3 do 40m3 stawiamy na 7 dni roboczych (niedziel i świąt nie liczymy, w soboty pracujemy, podstawiamy i odbieramy kontenery). Nie ma jednak problemu, żeby przedłużyć wynajem o kilka dni, poza sezonem (październik – luty) jest to możliwe nawet bezpłatnie. W sezonie za przedłużenie czasu najmu naliczamy symboliczne opłaty.

· Kontenery ładujemy do wysokości burt, żadne odpady nie powinny wystawać ponad krawędzie pojemnika. Tolerancja wynosi maksymalnie 10-15cm, jednak niezbędne będzie w takim przypadku uiszczenie dopłaty do większej pojemności oraz pozytywna opinia kierowcy, który będzie musiał ocenić czy wystające odpady nie spowodują zagrożenia w ruchu drogowym.

· Umieszczenie niewłaściwych odpadów (np. jeżeli płyta kartonowo-gipsowa znajdzie się w kontenerze na czysty gruz albo gdy papa znajdzie się w odpadach zmieszanych), należy zgłosić to telefonicznie przed odbiorem kontenera, w przeciwnym wypadku za ukrycie niewłaściwych odpadów możliwe jest naliczenie kar umownych, ponieważ wysypanie zawartości pojemnika w niewłaściwym miejscu poskutkuje zanieczyszczeniem pozostałych odpadów i zwiększeniem kosztów utylizacji.

· Przed zamówieniem kontenera i ustawieniem go w miejscu publicznym należy zadbać o załatwienie zezwolenia na zajęcie pasa ruchu w stosownym urzędzie. Najczęściej jest to Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, szczególnie w centrum miasta. W przypadku, kiedy pojemnik ma zostać ustawiony na osiedlu bądź na blokowiskach, należy udać się o wydanie zgody na postawienie pojemnika do spółdzielni, wspólnoty lub innej administracji, a w przypadku działek rekreacyjnych należy skontaktować się z zarządem. Ten problem nie dotyczy właścicieli posesji prywatnych, którzy mogą ustawić kontener na gruz na własnym terenie – wtedy prosimy jednak, aby mieć na uwadze, żeby nie zastawić sobie na przykład możliwości swobodnego wyjazdu z posesji, albo nie zniszczyć sobie trawnika lub kostki brukowej. Kierowca postawi pojemnik tam, gdzie klient sobie życzy, pod warunkiem, że będzie to technicznie wykonalne i nie będzie stwarzało zagrożenia dla mienia lub zdrowia ludzkiego. Dotyczy to również wąskich przejazdów, jeżeli kierowca oceni, że nie da rady przejechać, może odmówić postawienia kontenera i będzie trzeba znaleźć do tego inne miejsce. Klient zamawiając od nas pojemnik, oświadcza że uzyskał w tym celu wszystkie niezbędne zgody.

W jaki sposób zamówić kontener na gruz?

Kiedy zapoznamy się ze wszystkimi powyższymi informacjami, możemy zamówić kontener na gruz. Istnieje kilka sposobów, żeby zamówić wywóz śmieci w naszej firmie, w trosce o komfort klienta przygotowaliśmy różnorodne sposoby z jakich można skorzystać z naszych usług.

Najlepiej zadzwonić i skontaktować się z naszym biurem obsługi klienta, nasi konsultanci chętnie Państwu doradzą i wyjaśnią wszelkie wątpliwości:

513 590 590

Jeżeli nie chcą Państwo rozmawiać telefonicznie, można napisać do nas e-mail i złożyć zamówienie internetowo:

biuro@gruzpoznan.pl